voveraitesld@voveraite.utena.lm.lt
Utenos vaikų lopšelis-darželis „Voveraitė"

2018 m. vasario 23 d. vaikų lopšelio–darželio „Paukštelių“ grupės ugdytinė Radvilė Maigytė dalyvavo respublikinėje lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų šventėje „Čirvirvyras“. Šventė skirta Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui.

Šventės organizatorius - Utenos vaikų lopšelis–darželis „Želmenėlis“.

Radvilė atliko lietuvių liaudies dainą „Sakyk tiesą, sakyk tiesą“.

Mergaitę šventei ruošė meninio ugdymo mokytoja Jolanta Patalauskienė.

Nuotraukos

2018 m. vasario 1 - 20 d. įstaigos „Drugelių“ grupėje vyko projektas „Plunksnelių gražumėlis“. Projekto metu ugdytiniai susipažino su Lietuvoje žiemojančiais paukščiais - geniu ir zyle. Vaikai nutarė šiuos paukščius žiemą globoti.

Ugdytiniai apžiūrėjo, mėtė, glostė, skaičiavo, lygino, matavo tikras paukščių plunksnas. Žaidė žaidimus „Paskraidinkime plunksnas“, „Kas numes toliau plunksną“. Klausėsi sekamos pasakos „Kaip genys eglę kirto“, eilėraščio „Zylė“. Žiūrėjo žiemojančių paukščių nuotraukas, ieškojo paukščių knygose, klausėsi paukščių balsų įrašų ir bandė atpažinti jų balsus.   Lauke stebėjo paukščius, skaičiavo jų lesyklas. Grupėje - konstravo lesyklas, piešė, aplikavo, lipdė, puošėsi paukščių kaukėmis. Austėjos tėtė padarė paukščių lesyklą. Jis papasakojo vaikams, kaip lesyklą darė, kokiomis spalvomis dažė. Tarėsi su vaikais, kur lesyklą pakabins. Projektas sužadino vaikų smalsumą ir norą domėtis paukščiais, suteikė pažinimo džiaugsmą.

Nuotraukos

2018 m. vasario 15 d. vaikų lopšelyje–darželyje šventinė nuotaika - minimas 100-asis Lietuvos valstybės gimtadienis. Šventė prasidėjo giedant Lietuvos valstybinį himną.

Įstaigos moterų vokalinis ansamblis „Džiaugsmas“ atliko lietuvių liaudies dainą „Už aukštų kalnelių“.

Šventinę programą paruošė ir įstaigos ugdytiniai. Nuotaikingai skambėjo lietuvių liaudies dainos, žaidimai, šokiai ir pasakojimai.

Skaityti daugiau

Socialinėje akcijoje „Užkrėsk, gerumu!“ dalyvavo visi vaikų lopšelio–darželio ugdytiniai. Vaikai noriai, su užsidegimu gamino atvirutes, į kurias įdėjo šilumą ir meilę.

2018 m. vasario 14 d. įstaigos priešmokyklinės „Giliukų“ grupės ugdytiniai, surinkę visų draugų ir savo atvirutes, iškeliavo į Utenos gatves. Vaikai, keliaudami J. Basanavičiaus, Maironio, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėmis, Utenio aikšte dalino praeiviams šypsenas ir savo pagamintas atvirutes „Lietuvai 100“. Gera buvo matyti laimingus, besišypsančius Utenos miesto žmones. Ne veltui Utena - laimingų žmonių miestas!

Vaikai apžiūrėjo ir pasipuošusį savo gimtąjį miestą. Ugdytiniai aplankė šalia gatvių esančias įstaigas ir parduotuves.

Už vaikų šypsenas suaugusieji dovanojo savo šypsenas. O kai kurie davė dar ir dovanų!

Nuotraukos

2018 m. vasario 13 d. vaikų lopšelyje–darželyje švenčiamos Užgavėnės.

Į šventę atvyko Ubagas, Daktaras, Šeimininkė, Muzikantas, Lašininis, Kanapinis bei Čigonai ir Velniukai.

Svečiai surengė iškilmingas vaikštynes po įstaigos vaikų grupes. Visi kartu  linksminosi, šoko, dainavo, triukšmavo ir valgė blynus.

Įvyko ir Lašininio bei Kanapinio kova. Nugalėjo Kanapinis!

Šventės kulminacija - Morės deginimas.

Užgavėnių šventės nuotraukas žiūrėti>>>

2018 m. vasario 8 d. vaikų lopšelio–darželio „Paukštelių“ ir „Saulutės“ grupių ugdytiniai lankėsi Utenos Laisvės kovų muziejuje. Muziejus įsikūręs buvusio siaurojo geležinkelio stotyje.

Muziejaus darbuotoja Regina Zapolskienė supažindino vaikus su muziejaus ekspozicija. Ugdytiniai žiūrėjo filmuotą medžiagą apie Lietuvos praeitį, klausėsi važiuojančio traukinio dundesio, apžiūrėjo traukinio laukiančius keleivius. Vaikai trumpai susipažino su Lietuvos istorija - partizanų judėjimu Lietuvoje, žmonių trėmimu į Sibirą, sunkiu jų gyvenimu Sibire ir gįžus iš jo.

Ugdytiniai gavo dovanų. VŠĮ, Utenos turizmo informacijos centras vaikams padovanojo spalvinimo knygeles „Utena - laimingų žmonių miestas“.

Nuotraukos

Copyright © 2018 Voveraitė Rights Reserved.