2018 m. gegužės 7–18 d. įstaigos „Riešutėlių“ grupėje vyko projektas „Gėrį ir grožį kuriame darbu“.

2018 m. gegužės 8 d. šios grupės ugdytiniai lankėsi Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Čia susipažino su biuro darbuotojais ir jų profesijomis, mokėsi dėlioti sveiko maisto piramidę, tyrinėjo sveikus ir nesveikus produktus, prisiminė, kaip ir kada reikia valyti dantis, plauti rankas.

2018 m. gegužės 11 d. vaikai lankėsi Utenos žirgyne Joneliškio kaime. Ten juos pakvietė žirgyne dirbanti Vėjo ir Vakario mama. Žirgyne vaikai pamatė įvairių veislių žirgų, nuo mažųjų Poni veislės iki Lietuvos sunkiųjų. Žirgyno darbuotojai papasakojo, kaip žirgai gyvena, kuo minta. Vaikai apžiūrėjo arklides, lankėsi vidaus maniežuose. Vaikai galėjo žirgus pamaitinti atsivežtomis morkomis ir grūdais, paglostyti, pašukuoti. Visi  turėjo galimybę pajodinėti ir pasivažinėti karieta, traukiama dviejų arklių.

2018 m. gegužės 14 d. ugdytiniai lankėsi mūsų įstaigos valgykloje, susipažino su virėjų darbu, nusipirko bandelių.

2018 m. gegužės 17 d. „Riešutėlių“ grupės priešmokyklinukai lankėsi Utenos meno mokykloje ir susipažino su keramiko ir tapytojo profesijomis. Vaikai lipdė iš balto molio, keletas vaikų žiedė. Ugdytiniai gavo keramiko pažymėjimą ir dovanų.

2018 m. gegužės 18 d. vaikai susipažino su skalbėjos profesija, apsilankė įstaigos skalbykloje. Ten vaikai susžinojo, kas yra lyginimo presas, kiek skalbinių telpa į skalbyklę, kur džiūsta išplauti skalbiniai, kur jie dedami vėliau.

Pasibaigus projektui, ugdytiniai sužinojo, kad visa kuo jie naudojasi, yra žmonių širdies, proto ir rankų produktas.

Projekto nuotraukas žiūrėti>>>