voveraitesld@voveraite.utena.lm.lt
Utenos vaikų lopšelis-darželis „Voveraitė"

Vaikų lopšelio–darželio ugdytiniai kartu su auklėtojomis ir tėveliais visą vasarą rinko įvairią gamtinę medžiagą.

Prieš Žolinės šventę visi kartu nutarė iš gamtinės medžiagos „išausti“ Žolinės kilimą. Į kilimą vaikai įpynė savo grupės simbolius - Saulutę, Paukštelį, Drugelį, Kiškutį, Grybuką, Riešutėlį ir Giliuką.

Dėkojame tėveliams, auklėtojoms ir jų padėjėjoms, pagelbėjusiems surinkti įdomią gamtinę medžiagą.

Nuotraukos

2018 m. rugpjūčio 8 d. įstaigos logopedė Vilma Kranauskienė ir mokyklos psichologė Daiva Šarkiūnienė organizavo veiklas 4–7 metų vaikams pagal respublikinį projektą „Žaidimai moko“.

Veiklų tikslas - per žaidimus lavinti regimąjį, erdvės ir laiko suvokimus, praplėsti ir tikslinti kalbos žodyną.

Ugdytiniai mokėsi laikytis žaidimų taisyklių, kontroliuoti savo emocijas ir elgesį.

Nuotraukos

Respublikinio projekto „Sveikata visus metus“ liepos mėnesio iššūkis - „Vaistažolių takeliais į sveikatos kelią“.

Ugdytiniai, padedami tėvelių ir auklėtojų, jau pavasarį įsirengė vaistažolių lysves.

Liepos mėnesį vaikai stebėjo vaistažolių augimą, tyrinėjo jų žiedus, rinko ir džiovino vaistažoles. Siuvo maišelius bei gamino dėžutes vaistažolėms laikyti. Gėrė vaistažolių arbatą, sužinojo apie jų naudą medicinoje.

Nuotraukos

2018 m. liepos 2–31 d.  įstaigoje  vyko projektas „Tyrinėju ir atrandu“.

Projekto uždaviniai - tyrinėti, kasdien išbandyti naujus nežinomus tyrinėjimo būdus, stebėti, eksperimentuoti su aplinkoje esnačiais daiktais; sudaryti sąlygas atsiskleisti ugdytinių kūrybiškumui.

Proejekto metu buvo vykdomos įvairios veiklos su vandeniu, veiklos lauke, meninės veiklos, eksperimentai, tyrinėjimai, stebėjimai.

Skaityti daugiau

2018 m. liepos 26 d. įstaigos „Paukštelių“ ir „Saulutės“ grupių ugdytiniai vyko prie Vyžuonaičio ežero.

Išvykos metu vaikai apžiūrėjo ežero pakrantę, susipažino su ten augančiais medžiais bei kita augmenija, tyrinėjo medžių lapus, gėlių žiedus, gyvąją gamtą. Stebėjo ežere gyvenančius vandens paukščius. Braidė ežero pakrante. Buvo surengtos ir sportinės varžybos. Po aktyvios veiklos smagu pasivaišinti ir tėvelių pasirūpintomis vaišėmis.

Į įstaigą vaikai grįžo aktyviai pailsėję ir geros nuotaikos.

Nuotraukos

Respublikinio projekto „Sveikata visus metus“ kurio veiklose dalyvauja įstaiga, birželio mėnesio iššūkis - „Geriausi vaistai - grynas oras, šaltas vanduo ...“

Vykdant šį iššūkį, įstaigos ugdytiniai didžiąją dalį laiko leidžia gryname ore. Lauke vaikai žaidžia, tyrinėja, sportuoja, piešia, prižiūri daržoves, gėlynus. Vyresniųjų grupių ugdytiniai iškylauja gamtoje, lankosi parkuose, prie vandens telkinių.

Užsiėmimų metu vaikai prisiminė vandens svarbą žmogaus sveikatai, ypač karštą vasaros dieną. Padedant ugdytinių tėveliams, kiekvienas vaikas įsigijo po vandens gertuvę. Netrukus vaikai, kaip ir kiekvienais metais, galės maudytis vandens baseine. O kol kas vaikšto „Sveikatos takeliu“, žaidžia su vandeniu, ragauja šiltnamyje užaugintas daržoves, ant vaiskrūmių užaugusias uogas ir džiaugiasi vasaros teikiamais malonumais.

Projekto birželio mėnesio iššūkio nuotraukas žiūrėti>>>

Copyright © 2018 Voveraitė Rights Reserved.