voveraitesld@voveraite.utena.lm.lt
Utenos vaikų lopšelis-darželis „Voveraitė"

Respublikinio projekto „Futboliukas“, kuriame dalyvauja mūsų įstaigos ugdytiniai, lapkričio mėnesio viena iš užduočių - draugų paieška.

2018 m. lapkričio 16 d. mūsų įstaigos „Saulutės“ grupės ugdytiniai į svečius pakvietė Utenos vaikų lopšelio–darželio „Gandrelis“ ugdytinius, dalyvaujančius projekte.

Abiejų  įstaigų ugdytiniai pristatė savo komandas, apžiūrėjo ir aptarė nuveiktus darbus (logotipus ir pačių sukurtas futboliuko žaidimo taisykles). Vaikus į mankštą pakvietė Utenos sporto klubo „Real GYM“ trenerė Irena. Vaikai atliko spalio mėnesį išmoktus pratimus, jiems talkino priešmokyklinės „Giliukų“ grupės ugdytiniai. Pavargę, vaikai atsigaivino vandeniu su citrina ir toliau sportavo - dalyvavo estafetėse. Buvo sužaistos ir draugiškos futbolo rungtynės.

Po renginio vaikų laukė prizai ir svečių iškepti sausainiai, skirti paminėti Tolerancijos dieną.

Renginio nuotraukas žiūrėti>>>

2018 m. lapkričio 16 d. vaikų lopšelyje–darželyje minima Tolerancijos diena.

Pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS, atrakinantis žmonių širdis, jų vidinį pasaulį ir padedantis žmonių širdyse atsiskleisti  tokioms savybėms kaip pakantumas, supratimas, draugiškumas, pagarba.

Ugdytiniai aptarė gerąsias žmonių savybes, pakantumą kitokiems žmonėms, žmonių tarpusavio bendravimą, draugiškumą. Visą savaitę vaikai rinko įvairius senus raktus, rišo juos į bendrą draugiškumo ratą. Tegul kiekvienas iš šių raktų atrakina žmogaus širdį geriems darbams. Kita širdis atsilygins tuo pačiu. Tai - raktai iš širdies į širdį.

2018 m. lapkričio 13 d. vaikų lopšelyje–darželyje vyko Utenos visuomenės sveikatos biuro projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu“ veikla - įtampos mažinimo būdai (akmenų terapija).

Vaikai turėjo galimybę įvairiais pojūčiais per lietimą, garsą, jausmus, vaizdus pajusti kristalų poveikį, medituoti, relaksuoti, iš įvairių akmenukų dėlioti mandalas.

Veikloje dalyvavo „Saulutės“, „Drugelių“, „Riešutėlių“ ir „Giliukų“ grupių į projektą užsirašę ugdytiniai.

Veiklą vedė garso ir mineralų terapeutė Jūratė Gliaudelytė.

Nuotraukos

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) šį rudenį, jau septintus metus iš eilės, kviečia ikimokyklinių įstaigų ugdytinius, pradinių klasių moksleivius ir jų šeimas sukurti „Švarių rankų šokį 18“, kuriame atsispindėtų rekomenduojamos rankų plovimo higienos taisyklės ir teisingo kosėjimo etiketo judesiai.

Šiais metais iniciatyvoje dalyvauja mūsų įstaigos „Drugelių“ grupės ugdytiniai.

„Drugelių“ grupės „Švarių rankų šokį 18“ žiūrėti>>>

2018 m. lapkričio 7 d. vaikų lopšelyje–darželyje lankėsi Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Utenos komandos ugniagesiai gelbėtojai.

Jie vaikus supažindino su gaisrine mašina bei gaisro ir avarijų metu naudojama įranga, gaisrininkų apranga. Gaisrininkai dovanojo vaikams priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento lankstinukus „Ugnis - mūsų draugas ir priešas“, „Saugus elgesys namuose“.

Nuotraukos

2018 m. spalio mėn. paskutinę savaitę įstaigos priešmokyklinės „Giliukų“ grupės ugdytiniai sužinojo Vėlinių šventės prasmę. Prie žvakelės vaikai prisiminė prosenelius, senelius ir kitus artimus žmones. Sukalbėjo maldelę.

2018 m. spalio 31 d. vaikai su mokytojomis aplankė Partizanų kapų kalnelį. Pagal galimybes sutvarkė kapus, uždegė žvakeles. Vaikai bandė skaityti antkapių, kryžių užrašus, sužinojo, kaip tinkamai elgtis kapinėse.

Pabūkime apgaubti rimties, kartodami maldos žodžius žvakių mirgėjime.

Nuotraukos

Copyright © 2018 Voveraitė Rights Reserved.