voveraitesld@voveraite.utena.lm.lt
Utenos vaikų lopšelis-darželis „Voveraitė"

2018 m. balandžio 16 d. vaikų lopšelio–darželio „Drugelių“, „Riešutėlių“, „Paukštelių“, „Saulutės“ ir „Giliukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Pažintis su neregio pasauliu“.

Užsiėmimus  vedė pasakų vaikams kūrėja Indrė Gaskaitė Stankevičienė. Autorė nuo kūdikystės turi visišką regos negalią, todėl pasaulį pažįsta kitaip.

Programos metu vaikai susipažino su Brailio raštu, Brailio rašto mašinėle, kalbančiu spalvų detektoriumi, kalbančiu telefonu ir kalbančia skaičiavimo mašinėle, Brailio rašto knygomis ir paveikslėliais bei baltąja lazdele. Autorė vaikams parodė, kaip atpažįsta pinigus, paaiškino, kodėl lazdelė yra baltos spalvos. Ji paskaitė vaikams ir savo kūrybos pasakas, parašytas Brailio raštu.

Nuotraukos

2018 m. balandžio 13 d. vaikų lopšelio–darželio „Riešutėlių“ grupės ugdytiniai aplankė didžiausią parką Utenoje - Vyžuonos parką.

Tikslas - įgyti žinių apie pavasario gėles.

Vaikai pastebėjo, atpažino gamtoje pirmas pavasario gėles, aptarė pavasarį atbudusių augalų požymius, matavo, skaičiavo gėlių žiedlapius, lapelius, žavėjosi aplinkos grožiu, medyje striksinčia voveraite.

Ugdytiniai išbandė supynes, karstynes. Tačiau vaikai ne tik pramogavo, bet ir surinko šiukšles.

Įspūdžius, patirtas emocijas ugdytiniai išreiškė darydami meninius darbelius.

Nuotraukos

2018 m. balandžio 11 d. vaikų lopšelio–darželio „Paukštelių“ grupės ugdytiniai Jorūnė Alkauskaitė, Edgaras Barčauskas, Radvilė Maigytė,  Justinas Maigys,  Emilija Vingilytė ir Jokūbas Urbonas dalyvavo Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“ II etape, kuris vyko Utenos Dauniškio gimnazijos sporto salėje.

Mūsų įstaigos ugdytiniai estafetėse varžėsi su Utenos vaikų lopšelių–darželių „Gandrelis“, „Saulutė“ ir „Želmenėlis“ ugdytiniais dėl teisės atstovauti savo miestą finaliniame festivalyje Panevėžyje.

Nuotraukos

2018 m. kovo 30 d. vaikų lopšelio–darželio priešmokyklinės „Giliukų“ grupės ugdytiniai Emilija Mackutė, Viltė Šerepėkaitė ir Justinas Meidus dalyvavo Jaunųjų atlikėjų festivalyje „Dainų skrynelė 2018“.

Festivalio organizatorius - Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyrius.

Mūsų įstaigos ugdytiniai festivalyje atliko I. Šeduikienės dainą „Kam ko reikia“.

Ugdytinius festivaliui parengė meninio ugdymo mokytoja Jolanta Patalauskienė.

Nuotraukos

2018 m.  kovo 29 d. vaikų lopšelio–darželio „Giliukų“ grupės priešmokyklinukai lankėsi Utenos vaikų lopšelyje–darželyje „Šaltinėlis“. Ugdytiniai susipažino su šios įstaigos „Lašiukų“ grupės vaikais, žaidė susipažinimo žaidimus porose, stalo žaidimus, dalyvavo Alies žaidimo turnyre. Gėrėjosi vaikų išmargintais Velykiniais margučiais, augintiniu Zipiu, gėrė arbatą.

Vaikai džiaugėsi, kad susirado gerų draugų ir pakvietė juos pas save į svečius.

Nuotraukos

2018 m. kovo 19–30 d. įstaigos „Drugelių“ grupėje vyko projektas „Bėgs pelytė vandenėlio“.

2018 m. kovo 29 d. šios grupės ugdytiniai lankėsi prie Vyžuonaičio ežero. Vaikai ieškojo pavasario požymių, prisiminė saugų elgesį prie vandens telkinių. Apsvarstė ir nutarė saugoti ir neteršti gamtos. Ugdytiniai kartu su auklėtoja  Vyžuonaičio ežere paleido plaustą su iššūkiu „Saugokime, Vyžuonaičio ežerą!“ Didelį įspūdį vaikams padarė ledo traškėjimas.

Miškelyje ugdytiniai apžiūrėjo medžius, klausėsi paukščių balsų. Pasipuošę karūnomis, vaikai suvaidino pasaką „Kaip genys eglę kirto“. Su savanore Sigita prisirinko spyglių ir „kačiukų“ Velykiniams kiaušiniams marginti. Smagu buvo pasisupti ir supynėmis.

Nuotraukos

Copyright © 2018 Voveraitė Rights Reserved.