voveraitesld@voveraite.utena.lm.lt
Utenos vaikų lopšelis-darželis „Voveraitė"

2018 m. spalio 17 d. vaikų lopšelio–darželio priešmokyklinės „Giliukų“ grupės ugdytiniai lankėsi Utenos regioniniame nekenksmingų atliekų sąvartyne. Ten vaikus apsilankyti pakvietė ugdytinės Jorūnės mama Vaida.

Vaikai pamatė, kur atkeliauja mūsų rūšiuojamos atliekos, sužinojo, kad sąvartyne atliekos yra dar kartą rūšiuojamos, perdirbamos. Išgirdo, jog iš šiukšlių yra gaminamos dujos, elektra. Iš darželyje sugrėbtų lapų, gaunama naudinga žemė - juodžemis.

Nuotraukos

2018 m. spalio 17 d. vaikų lopšelyje–darželyje pagal programą „Švietimo kokybės užtikrinimas Utenos rajono savivaldybėje. Patirtis ir iššūkiai“ lankėsi pedagogai iš Latvijos Respublikos, Venspilio miesto.

Pedagogai susipažino su mūsų įstaiga, vaikų ugdymu, priežiūra ir sveikatinimu, apžiūrėjo grupes, bendravo su įstaigos vadovais ir mokytojais.

Nuotraukos

2018 m. kovo 30 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai paskelbė projektą–konkursą „Auginu Lietuvai!“

Projekto tikslas - skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis alternatyvomis, skatinti bei stiprinti motyvaciją.

Visi norintys dalyvauti, galėjo atsiųsti nuotrauką tema „Auginu pats - auginu Lietuvai“, kurioje atsispindėtų vaikų santykis su kaimu, žemės ūkiu, žemės ūkio darbais. Daugiausiai simpatijų sulaukusios nuotraukos savininkams buvo žadamas jų įstaigos teritorijoje įrengtas šiltnamis.

Mūsų įstaigos bendruomenė nutarė dalyvauti projekte–konkurse ir... laimėjo šiltnamį!

Skaityti daugiau

Auksinio rudens spalvos ir vis dar mus džiuginanti šiluma vaikų lopšelio–darželio priešmokyklinės „Giliukų“ grupės vaikus 2018 m. spalio 12 d.  paskatino surengti išvyką į Vyžuonos parką.

Vaikai ne tik džiaugėsi rudeninės gamtos grožiu, bet  ir ugdėsi gebėjimą pažinti medžius. Savo stebėjimų lapeliuose žymėjo kelionės metu pamatytus medžius, vėliau, kiekvienas skaičiavo rezultatus, kartu su draugais lygino medžius. Pamatę nepažįstamą medį, pagal  įvairius požymius, ieškojo medžio pavadinimo knygoje „Ar pažįsti medžius?“

Daug teigiamų emocijų vaikai patyrė stebėdami, maitindami ir „kalbindami“ voverytes.

Nuotraukos

Toliau vykdomas Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu 2018“.

2018 m. spalio 11 d. vyko veikla - šokio judesio terapija.

Veiklą vedė Ramunė Andrijauskė.

Nuotraukos

2018 m. spalio 9 d. vaikų lopšelio–darželio „Giliukų“ ir „Saulutės“ grupių ugdytiniai vyko į Šlyninkos vandens malūną.

Vaikai susipažino su senoviniu vandens malūnu bei jame esančiais autentiškais įrenginiais. Ugdytiniai klausėsi malūnininko sekamų pasakų ir legendų, susipažino su įvairių rūšių grūdais bei iš jų gaminamais miltais. Malūne vaikų laukė ir miltų „krikštas“.

Po ekskursijos šeimininkės vaikus pakvietė prie vaišių stalo. Vaikai ragavo blynų iš razavų miltų, avižinių sausainių, sveikuoliškų duonos traškučių, ruginės duonos, vaistažolių arbatos.

Vaikai vandens malūne buvo pakviesti žaisti lietuvių liaudies žaidimų.

Nuotraukos

Copyright © 2018 Voveraitė Rights Reserved.