voveraitesld@voveraite.utena.lm.lt
Utenos vaikų lopšelis-darželis „Voveraitė"

2018 m. gegužės mėnesį vaikų lopšelyje–darželyje vyko projektas „Sveikatos takeliu“.

Projekto tikslas - skatinti vaikus gyventi sveikai, grūdinti juos. Nutarta įstaigos kieme įrengti „Sveikatos takelį“.

Į projektą įsitraukė visa įstaigos bendruomenė. Parengta vieta takeliui, atlikti matavimo darbai, nupirktos reikalingos medžiagos. prie takelio įrengimo prisidėjo ir ugdytiniai. Jie, kartu su tėveliais ir auklėtojomis, rinko takeliui gamtinę medžiagą.

2018 m. gegužės 25 d. įvyko „Sveikatos takelio“ atidarymas. Įstaigos sveikatos ir sporto kūrybinė grupė pirmoji išbandė takelio stoteles, nuo jų neatsiliko ir vaikai. Visą vasarą mažieji turės galimybę mankštinti pėdutes.

Skaityti daugiau

2018 m. gegužės 24 d. vyko priešmokyklinės „Giliukų“ grupės Šeimos dienos renginys. Šios grupės ugdytiniai atsisveikino su darželiu. Kitais mokslo metais jie jau išvyksta į mokyklas.

2018 m. gegužės 30 d. Šeimos švenčių renginiai vyks įstaigos „Riešutėlių“ ir „Paukštelių“ grupėse.

„Giliukų“ grupės Šeimos šventės ir atsisveikinimo su darželiu renginių nuotraukas žiūrėti>>>

Respublikinio projekto „Sveikata visus metus“, kurio veiklose dalyvauja įstaiga, gegužės mėnesio iššūkis - „Aš ir aplink mane“ (sveikatai palankios aplinkos kūrimas).

Visos darželio grupės sukūrė naujas ir atnaujino senas erdves įstaigos kieme. Pasodino įvairių vaistažolių lysvę, sporto ir sveikatingumo grupė įrengė „Basų kojelių takelį“, buvo įrengti net du šiltnamiai, papuoštos darželio lauko aplinkos gėlėmis, vaikai turi galimybę apsilankyti darželio ekologiniame sode.

Nuotraukos

Visą savaitę įstaigos „Drugelių“ grupėje vyksta veiklos „Sveikatos traukinys“.

2018 m. gegužės 24 d. šios grupės ugdytiniai, padedant savanorei Sigitai, vyko į netoli darželio, Vyžuonų gatvėje, esančią maisto parduotuvę.

Vaikai nutarė išsiaiškinti, kaip į parduotuvę atkeliauja vaisiai, daržovės, vanduo. Apie tai vaikams papasakojo pardavėjos - Nijolė ir Laima.

Vaikai mokėsi pirkti obuolius, vandenį, dribsnius. Išvardino daržovių, vaisių pavadinimus, spalvas.

Grįžę į grupę, vaikai pasivaišino nusipirktais sveikos mitybos produktais, piešė parduotuvę, pasakojo įspūdžius tėvams.

Nuotraukos

2018 m. balandžio 3 d.– gegužės 21 d. vaikų lopšelio–darželio „Paukštelių“ grupėje vyko projektas „Eikš, vaikeli, į muzikos šalį“. Tikslas - plėtoti vaikų muzikinę patirtį, ugdyti muzikinį intelektą. Projektą rengė meninio ugdymo mokytoja Jolanta Patalauskienė.

Projekto metu vaikai sužinojo, kad muziką kuria kompozitoriai. Klausėsi klasikinės, pop, kantri muzikos, atliekamos įvairiais klavišiniais, styginiais ir pučiamaisiais  muzikos instrumentais. Žiūrėjo animacinius filmus apie muzikos instrumentus. Klausėsi pianinu Utenos meno mokyklos mokytojos E. Barzdienės atliekamų kūrinių, patys grojo vaikiškais muzikos instrumentais. Klausantis muzikos, spontaniškai kilusius įspūdžius, perteikė spalvomis. Piešė labiausiai patikusį instrumentą. Kartu su kitais darželio vaikais lankėsi Utenos meno mokyklos mokinių koncerte.

Nuotraukos

2018 m. gegužės 7–18 d. įstaigos „Riešutėlių“ grupėje vyko projektas „Gėrį ir grožį kuriame darbu“.

2018 m. gegužės 8 d. šios grupės ugdytiniai lankėsi Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Čia susipažino su biuro darbuotojais ir jų profesijomis, mokėsi dėlioti sveiko maisto piramidę, tyrinėjo sveikus ir nesveikus produktus, prisiminė, kaip ir kada reikia valyti dantis, plauti rankas.

2018 m. gegužės 11 d. vaikai lankėsi Utenos žirgyne Joneliškio kaime. Ten juos pakvietė žirgyne dirbanti Vėjo ir Vakario mama. Žirgyne vaikai pamatė įvairių veislių žirgų, nuo mažųjų Poni veislės iki Lietuvos sunkiųjų. Žirgyno darbuotojai papasakojo, kaip žirgai gyvena, kuo minta. Vaikai apžiūrėjo arklides, lankėsi vidaus maniežuose. Vaikai galėjo žirgus pamaitinti atsivežtomis morkomis ir grūdais, paglostyti, pašukuoti. Visi  turėjo galimybę pajodinėti ir pasivažinėti karieta, traukiama dviejų arklių.

Skaityti daugiau

Copyright © 2018 Voveraitė Rights Reserved.