Priešmokyklinės „Giliukų“ grupės ugdytiniai 2024 m. balandžio 8-12 d. vykdė projektą „Ar gamta yra gyva?“.

Tikslas – ugdyti vaikų pastabumą, meilę gamtai.

Vaikai mokėsi pažinti bundantį pavasarį: pavasarines gėles, jų sandarą, turtino kalbos žodyną naujomis sąvokomis – žiedas, stiebas, pumpuras, žiedlapis. Klausėsi pasakos apie pumpurėlio ir vabaliuko draugystę. Vaikams buvo smagu stebėti ir tyrinėti gėlynus, kuriuose atrado pirmąją gėlę – kroką, tulpės daigelį. Tyrinėjo gėlių žiedus, spalvas, skaičiavo žiedlapius. Vėliau susipažino su pirmosiomis pavasario gėlėmis – žibute, tulpe, kiaulpiene, šalpusniu. Darydami kūrybinius darbus, naudojo įvairias priemones – šakutes, vatos gabalėlius, pagaliukus, ausų krapštukus, modeliną, spalvotą popierių. Lauke kreidelėmis piešė gėlės žiedus.

Vaikams ypač patiko eksperimentai. Šią savaitę jų atliko ne vieną. Išsiaiškinus, kad augalų augimui reikalingas vanduo, išbandė tai padaryti praktiškai. Pamatė, kad gėlių, kurios buvo pamerktos į spalvotą vandenį, žiedlapiai pakeitė spalvą. Į tris stiklines vaikai pripylė vandens, įlašino maistinių dažų (mėlynų, žalių, raudonų) bei gerai viską išmaišė. Po kelių valandų stebėjimo, spėjimas pasitvirtino. Diskutavo, kodėl taip nutiko. Žinias įtvirtino viktorinoje „Pavasariniai gėlių žiedai“. Vyko prie Vyžuonaičio ežero. Ieškojo gėlių, stebėjo paukščius ir bandė surasti paveikslėlyje pavaizduotus gamtinius objektus. Smagu, kad dauguma vaikų tikrai žino gėlių pavadinimus, geba įvardinti ir parskrendančius paukščius.

Vaikai labai džiaugėsi grupėje pačių užaugintais svogūnais. Vaikai spėjo, kad be vandens, saulės ir geros priežiūros augaliukas neužaugs. Tai patvirtino atlikti matavimo ir skaičiavimo darbai. Ilgiausias grupėje užauginto svogūno laiškas siekė 36 cm. Pasidžiaugę svogūnų laiškų gausa, vaikai patys gamino sumuštinius ir kūrybiškai panaudojo svogūno laiškus.

Šis projektas puiki galimybė saviraiškai, kūrybiškumui bei iniciatyvumui ugdytis.

Parengė mokytoja Rasa Maniušienė

Projekto nuotraukas žiūrėti>>>